background-image

ZSTiO "Mechanik"

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach

Projekt PASUSZ

(Kliknij aby powiększyć)

Szkolne koło wolontariatu


Wolontariat to bezpłatne, świadome i dobrowolne działanie na rzecz potrzebujących, wykraczające poza więzi rodzinne, koleżeńskie i przyjacielskie. Jest to bezinteresowne zaangażowanie społeczności szkoły: uczniów, nauczycieli i rodziców na rzecz potrzebujących. Szkolne koło wolontariatu swoją działalność rozpoczęło w 2009 roku. Jego założycielem była pani Monika Szajer. W bieżącym roku szkolnym opiekunami Szkolnego koła wolotariatu są: pani Alicja Zajączkowska, pani Justyna Dąbrowska, pani Monika Szajer.

Nasze akcje


Midas-Motywator

"Midas-Motywator" to pierwsza w tym roku szkolnym akcja charytatywna zorganizowana przez Szkolne Koło Wolontariatu. Naszym celem było zebranie jak największej ilości biżuterii. Na wysokości zadania - jak zawsze - stanęły nasze nauczycielki, dzięki którym udało się nam zebrać:

  • 43 - pary kolczyków
  • 20 - bransoletek
  • 40 - sztuk korali
  • 10 - kompletów (bransoletka i kolczyki)

Skarby zostały przekazane do Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Szansa dla Dziecka" w Bytomiu Stolarzowicach. Posłużą tam dla najstarszych podopiecznych jako zachęta do zdobywania lepszych ocen i pochwał.

Mechanik Ojcem

Uprzejmie informujemy, że Mechanik ZOSTAŁ OJCEM :)

Wszystko to, dzięki wirtualnej adopcji kotki MIAMI, która jest podopieczną Azylu "Cichy Kąt" w Tarnowskich Górach. Uczniowie klas: 1ct, 2abz, 1it1, 1mT, 2it1, 2bt zobowiązali się co miesiąc wpłacać na konto naszej kotki 60 złotych. Pieniądze te, zapewnią Miami opiekę weterynaryjną i lepsze pożywienie :) Nie mówiąc już o sympatii wszystkich uczniów... Niech nasza czarna kocica przyniesie Wam szczęście :)

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Pod ty hasłem SzKW, we współpracy ze Stowarzyszeniem „Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych” w Tarnowskich Górach, zorganizowało w październiku wykłady profilaktyczne „Profilaktyka otyłości i zapobieganie cukrzycy wśród dzieci i młodzieży”. W wykładach uczestniczyli uczniowie klas: 2it2, 2mt, 2bt.

Gwiazdka z mechanika

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły zorganizowali akcję świąteczną na rzecz podopiecznych placówki opiekuńczo-wychowawczej w Bytomiu Stolarzowicach. Serdeczne podziękowania dla uczniów klas: 1ct, 1ibt, 2it1, 2it2, 2mt, 3ibt, 3ct, 4bct, 4it2 oraz ich rodziców, którzy przygotowali prezenty pod choinkę naszym przyjaciołom z Domu Dziecka. Prezenty te zostały przekazane dzieciom w wieczór wigilijny i wywołały wiele radości w ich małych serduszkach.

Marzycielska poczta

W marcu ruszyła kolejna edycja marzycielskiej poczty, czyli pisania kartek świątecznych do nieuleczalnie chorych dzieci. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z opiekunkami Szkolnego koła wolontariatu.

hide panel Loading...